• SPZ ZOZ Płońsk

oddział dziecięcy

      Do Oddziału Dziecięcego przyjmujemy wszystkie dzieci ze skierowaniem do szpitala. W stanach nagłych, gdy wymagana jest natychmiastowa hospitalizacja pacjenci są przyjmowani bez skierowań - bezpośrednio z Dziecięcej Izby Przyjęć. Udzielamy natychmiastowej i fachowej pomocy w nagłych stanach zagrożenia życia dziecka. Nasza pomoc jest oparta o diagnozę i leczenie chorób dziecięcych. W ramach hospitalizacji oferujemy konsultacje okulistyczne, psychologiczne, psychiatryczne, laryngologiczne. Personel oddziału cechuje fachowość i serdeczny stosunek do każdego pacjenta.    

      Od 1995 r. szczycimy się tytułem Szpitala Przyjaznego Dziecku. Jedno spośród rodziców może przebywać z dzieckiem na oddziale przez całą dobę. Przyjazna atmosfera sprzyja lepszemu samopoczuciu pacjenta, co w efekcie daje lepsze wyniki leczenia. Hospitalizujemy dzieci w wieku 0- 18 lat, dysponujemy 21 łóżkami. Oddział zlokalizowany jest w I budynku, parter.

Oddział świadczy usługi w zakresie:

  • chorób układu oddechowego (ostre zapalenie krtani, obturacyjne zapalenie oskrzeli, zapalenia płuc, zaostrzenia astmy oskrzelowej i stany astmatyczne); prowadzone jest postępowanie diagnostyczne i leczenie u dzieci z nawracającymi zapaleniami dróg oddechowych i obturacyjnymi zapaleniami oskrzeli;
  • chorób układu krążenia (choroby /podejrzenie choroby w obrębie serca, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca, omdlenia)-wykonujemy w razie potrzeby badanie echa serca, badanie Holtera i EKG;
  • chorób układu pokarmowego z diagnostyką bakteriologiczną, wirusologiczną, endoskopową.
  • chorób alergicznych (atopowe zapalenie skóry, pokrzywka ,obrzęk Quincky’ego, nietolerancje pokarmowe).Istnieje możliwość wykonania badań alergologicznych tj.testów skórnych ,IgE całkowite, IgE swoiste, panele alergenów wziewnych i pokarmowych.
  • stany gorączkowe,
  • zespoły bólowe,
  • drgawki,
  • zatrucia.

Personel:
Ordynator: lek. Dworakowska Alicja- specjalista chorób dziecięcych

Pielęgniarka Oddziałowa: Pierzchała Janina Teresa - specjalistka w zakresie pielęgniarstwa pediatrycznego

Lokalizacja:
Oddział znajduje się w pierwszym pawilonie szpitala na parterze.

Kontakt:

Centrala tel.: 023 661 34 00

Gabinet Ordynatora: wew. 302

Dyżurka lekarska: wew. 309

Pielęgniarka Oddziałowa: wew. 358

Telefon do Mamy: 801 30 23