• SPZ ZOZ Płońsk

PAŹDZIERNIK - dzień św. Łukasza patrona służby zdrowia

18 października b.r. w dniu św. Łukasza Patrona Służby Zdrowia odbyła się ostatnia z jubileuszowych uroczystości 80–lecia Szpitala Płońskiego. Na mszy św. odprawionej przez ks. Zbigniewa Sajewskiego – Kapelana szpitalnego i Proboszcza parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w intencji pracowników nastąpiło poświecenie nowego sztandaru. Poprzedni sztandar służył Szpitalowi przez 30 lat, ufundowany został z okazji 50 –lecia Szpitala, z inicjatywy ówczesnego dyrektora Szpitala Stanisława Świętochowskiego oraz ordynatora oddziału chirurgii Karola Wilamskiego przez pracowników. W sali teatralnej kościoła nastąpiło symboliczne wbicie honorowych gwoździ w drzewce nowego sztandaru, a dokonali tego parlamentarzyści, samorządowcy i fundatorzy. Po prezentacji Starosta Płoński Pan Jan Maczewski, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szpitala w Płońsku Pan Andrzej Stolpa oraz Przewodniczący Rady Społecznej Szpitala Pan Jerzy Ryziński przekazali na ręce Dyrektora Szpitala Józefa Świerczka nowy sztandar, aby jak poprzedni był symbolem najwyższych Wartości, Honoru i Tradycji oraz towarzyszył pracownikom w radosnych i smutnych chwilach życia. W tym dniu wręczono również ostatnie już odznaczenia z okazji jubileuszu, otrzymali je emerytowani i obecni pracownicy oraz osoby z zewnątrz związane ze Szpitalem.